English

Emërohet administrator i inceneratorit të Tiranës, Baçi: Puna do vazhdojë normalisht

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Arjan Baçi u caktua këtë të enjte si Administrator shtetëror i inceneratorit të Tiranës, i sekuestruar më herët nga SPAK.

- Advertisement -

Në një deklaratë për mediat ai tha se ishte gjykata ajo e cila e caktoi atësi administratorë dhe menjëherë pas njoftimit ai do të vazhdojë punën në mënyrë që procëesi i mbetjeve në këtë incenerator të mos ndërpritet.

Ai tha mes të tjerave se një nga problemet që ka vërejtur është se fakti se bashkitë e qarkut të Tiranës janë debitorë në kompani dhe tha se po dërgohen shkresa për ti vënë para përgjegjësisë.

Arjan Baçi: Gjykata ka vendosur që për menaxhimin e kësaj shoqërie të merret shoqëria e administrimit të pasurive të sekuestruara dhe administrator jam zgjedhur unë nën varësin e ministrisë së Brendshme.

Puna po vazhdon normalisht, po ndiqen të gjitha kontratat dhe po shihen prapambetjet që të bëhet trajtimi i mbetjeve urbane të Tiranës. Një nga problematikat është parë që bashkitë e Tiranës janë debitorë në këtë kompani dhe jemi duke dërguar shkresa për ti vënë para përgjegjësisë, pasi moszbatimi i tyre do të sillte një kaos për mbetjet.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?