English

EMRI| Arrestohet fallxhorja e dënuar me 2 vite burg për mashtrim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 43-vjeçare, e shpallur në kërkim për veprën penale të mashtrimit, është arrestuar nga policia e Krujës këtë të enjte.

- Advertisement -

43-vjeçarja Elena Muhaxhiri, banuese në Fushë Krujë, është dënuar me 2 vjet burgim për veprën penale “Mashtrimi”, pasi ka përfituar para dhe sende me vlerë nga shtetas të ndryshëm duke i premtuar se mund t’i parashikonte të ardhmen.

Materialet në ngarkim të saj i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, në vijim të punës për lokalizimin, kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë penale të shtetasve të shpallur në kërkim, bazuar dhe në informacionet e siguruara në rrugë operative për vendndodhjen e një shtetaseje të shpallur në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Streha”.

Si rezultat i këtij operacioni, në Fushë Krujë u bë kapja dhe ndalimi i shtetases në kërkim Elena Muhaxhiri, 43 vjeçe, banuese në Fushë Krujë”, njofton policia.

 

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?