English

Emri më i fortë në listën e kombëtares, befason Çarçani: Trajneri…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kombëtarja Shqiptare do të shkojë pas pak ditësh në Kampionatin Botëror të Futbollit që do të zhvillohet në Gjermani, pikërisht për të diskutuar për këtë  ishte këtë të shtunë në “Review” gazetari Gert Çarçani.

- Advertisement -

Ndërsa po diskutohej formacioni me të cilën Shqipëria do të paraqitet në Euro 2024, Çarçani tha se pika më e fortë e skuadrës është vetë trajneri Silvinjo.

“Pika më e fortë është Silvinjo. Ai ka prodhuar frymë. Lojën nuk do e bëjë ai, do e bëjnë lojtarët, por janë të gjithë afër një grupi. Ajo që është kryesore, është kimia dhe harmonia në skuadër, këtu rol determinant ka trajneri. Do bëja padrejtësi nëse do vija gishtin te ndonjë nga lojtarët”,-tha Çarçani.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?