English

EMRI| Vrau me grushte biznesmenin, arrestohet 33-vjeçari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Vlorës ka arrestuar autorin e vrasjes së biznesmenit të ndërtimit Armando Meshau në mesditen e kësaj të hëne.

- Advertisement -

Ai është shtetasi Rei Meta, 33-vjeç dhe banues në Tiranë, i cili është shoqëruar në ambientet e Policisë, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale.

Ngjarja ndodhi rreth orës 11:45, në një qendër interneti, në lagjen “Hajro Çakërri”, të qytetit të Vlorës, ku gjatë një konflikti për motive të dobëta, ndërroi jetë për shkak të dhunës fizike 55-vjeçari.

Viktima ishte në një pikë interneti për të printuar dokumente dhe ka nisur të konfliktohet me 33-vjeçarin për shkak të mosmarrëveshjeve për një banesë.

Mësohet se brenda pikës së internetit Armando Meshau e ka ofenduar dhe i ka thënë 33-vjeçarit që “s’ke për ta marrë apartamentin”, duke përdorur edhe fjalë banale.

Konflikti më tej ka degjeneruar në përdorimin e dhunës fizike, ku personi tashmë i arrestuar nga policia e qëlloi dy herë me grusht në fytyrë, duke i shkaktuar vdekjen.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?