Erion Veliaj flet për herë të parë pas fitores së mandatit të 3-të: Jam mirënjohës!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Erion Veliaj mbajti fjalën e tij për herë të parë pas fitores së mandatit të tretë si kryebashkiak i Tiranës.

Ai fitoi me një diferencë të thellë votash në një garë me 5 kandidatë të tjerë, ku ai që iu afrua më shumë ishte Belind Këlliçi nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”.

Veliaj falënderoi patronazhistët që kujdesen për të përcjellë problemet e gjithë qytetarëve.

- Advertisement -

“Për herë të parë ne futëm konceptin e aktivistit, ç’ka e bëri secilin prej nesh një aktivist digjital. Kur shikonim kundërshtarët tanë që harxhonin pafund para për të mbushur stadiume që në pjesën më të madhe ishin bosh dhe shumica e mitingjeve tona, e tubimeve tona kaluan në një nivel që koston e kishin zero, por impaktin e kishin maksimal në hapësirën digjitale aktivistët tanë meritojnë një supër falënderim për punën në betejën digjitale,” – u shpreh Veliaj.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×