“Është në panik”, Kryemadhi për Ramën: U ul te Majko që se vuri në listë për deputet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Monika Kryemadhi tha në mocionin me debat të mbajtur këtë të enjte për çështjen “McGonigal”, se për të kuptuar rëndësinë e çështjes mjafton të shihet paniku që pati kryeministri Rama kur diskutohej për këtë çështje.

Sipas saj ai nuk kishte guxim të dëgjonte pyetjet dhe argumentimet, ndaj zgjodhi të tregohej i dashur me Majkon, të cilin nuk e kishte vendosur as në listë për deputet.

“Ka një problem shumë të madh për çështjen Mcgonigal, sado të flasim këtu mjafton paniku që kishte Kryeministri kishte në momentin që flitej për çështjen “McGonigal”. Ai u ul pranë kolegut tonë Pandeli Majko, mikut tim të vjetër, të cilin nuk e vuri në listë as për deputet, por duhet të arrestohej Alqi Bllako që të futej Pandi deputet. Nuk kishte guxim as të rrinte këtu dhe të dëgjonte pyetjet dhe argumentimet për deputetët e opozitës, por shfaqi dashuri të madhe për deputetët e tij”, u shpreh Monika Kryemadhi në fjalën e mbajtur në Parlament.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...

Sulmohet polica në Veri të Kosovës, vritet një efektiv, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

TË FUNDIT

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...

Sulmohet polica në Veri të Kosovës, vritet një efektiv, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

Kreu i Emergjencave Civile: Zjarri në fabrikën e bojrave është vënë nën kontroll

Kreu i Emergjincave Civile, Haki Çako, deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se zjarri i rënë në fabrikën e bojrave në Maminas është...

Zjarri në fabrikën e bojrave| Situatë kritike, evakuohen banorët, anulohet dasma

Që prej orës 10:30 të mbrëmjes së të shtunës zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ka përfshirë një fabrikë bojërash në zonën e Maminasit...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×