English

Euro 2024| Portugalia dhuron spektakël, mposht Turqinë me rezultatin 3-0

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Portugalia ka dhuruar ditën e sotme spektakël në stadiumin e Dortmundit, ku ma mposhtur Turqinë me rezultatin 3-0, ndeshje e vlefshme për grupin F të Euro 2024.

- Advertisement -

Skuadra pjesë e të cilës është edhe Cristiano Ronaldo ka dominuar gjithë lojën. Nga ana tjetër, ekipi i Vincenzo Montellas ishte thuajse inekzistent në fushën e lojës, duke mos e rrezikuar portën portugeze.

Golat u realizuan nga Bernardo Silva në minutën e 21-të, më pas erdhi autogoli i Akaydin, që nuk u kuptua me portierin Bayindir. Ndërsa në pjesën e dytë, në minutën e 56-të, falë një pase të CR7, Bruno Fernandezin shënoi me portën bosh.

Me këtë fitore Portugaliza e Roberto Martinezit arrin të kualifikohet për më tej, ndërsa Turqia mbetet në kuotën e 3 pikëve dhe do të luajë gjithçka në ndeshjen e fundit, atë përballë Çekisë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?