“Fija lidhëse ishte vjehrra”- Metushi: Si u zbulua pasuria e Vis Martinaj në Surrel

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Bleona Metushi ka zbardhur detaje nga sekuestrimi i banesës së Ervis Martinaj në Surrel, pronë e cila nuk ishte në emër të tij.

E ftuar në emisionin Review në Euronews Albania, gazetarja tha se fija lidhëse e kësaj pasurie me Martinajn ishte vjehrra e tij.

“E gjithë përpjekja e Vis Martinaj për ta çuar apo tjetërsuar pasurinë në Surrel u zbulua nga vjehrra e tij. Ajo ishte fija lidhëse për prokurorinë e Vis Martinaj me atë pronë. Disa javë më parë Prokuroria e Posaçme ushtroi edhe kontroll aty për efekt të hetimeve për “Plumbin e Artë”. Aty janë gjetur disa dokumenta të Vis Martinaj apo familjarëve të tij.

- Advertisement -

Ka qenë dëshmia e pronarit që ka zbardhur më pas gjithçka. Ai tha se ka njohje me babain e Ervis Martinaj dhe kjo ka qenë arsyeja për ta marrë përsipër këtë pasuri.

Sipas tij Ervis Martinaj ka marrë një kredi dhe ka investuar aty 30 mijë eure. Janë bërë rregullime që e kanë rritur vlerën e pronës. Nuk është e vetmja pronë e kamufluar në këtë mënyrë”, tha gazetarja.

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

TË FUNDIT

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

“Rënia e euros nuk është e stisur”- Shkodra: Si po përfiton qeveria nga ky fenomen

Kreu i shoqatës së prodhuesve, Arben Shkodra, është shprehur se rënia e euros nuk është një fenomen i prodhuar artificialisht nga ana e qeverisë. Komentet...

Arrestohet Ljupço Pallço, akuzohet për vrasjen e 14-vjeçares dhe të moshuarit në RMV

Është arrestuar Ljupço Palevski-Pallço, i cili dyshohet për rrëmbimin dhe ekzekutimin e Vanja Gjorçevskës 14-vjeçare dhe Pançe Zhezovskit 74-vjeçar. Duke falënderuar shtetin turk për bashkëpunimin,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×