U kap nga inteligjenca franceze, aplikacioni që zbuloi ku fshihej Leonard Duka

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita zbuloi detaje nga arrsestimi në Belgjikë i Leonard Dukës, rivalit të përbetuar të Ervis Martinaj.

I ftuar në emisionin Review në Euronews Albania, Lita tha se Duka është arrestuar nga policia belge në kuadër të një plani për të shkatërruar bandit e huaja që operonin në vend.

Sipas tij, vendodhja e Dukës është zbuluar nga thyerja e aplikacionit Sky dhe Encrochat ku ai komunikonte.

- Advertisement -

“Martinaj dhe Duka kanë njohje të mëparshme, kanë pasur miqësi dhe kanë qenë partner në biznes. Duka është kapur në kuadër të një operacioni të policisë belge për të shpartalluar grupet kriminale të huaja në territorin e Belgjikës, të zbuluar përmes depërtimit në aplikacionet Sky dhe Encrochat. Leonard Dukën e kanë zbuluar përmes këtij aplikacioni se ku ka qenë. Ata kanë zbuluar dhjetëra banda në territorin e tyre. Aplikacionet janë depërtuar nga shërbimet inteligjente franceze dhe nga xhandarmëria franceze, të cilët aty kanë zbuluar atë që ka dëshmuar Dumani, që këto aplikacioe i kanë përdorur grupet shqiptare për të kryer vrasje me pagesë”, tha Lita.

 

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Çelim një fazë të re”, Balla: IKMT të garantojë parandalimin e ndërtimeve pa leje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, së bashku me drejtuesin e ri të IKMT-së Ervin Hoxha inspektuan nga afër punimet për prishjen e disa objekteve...

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

TË FUNDIT

“Çelim një fazë të re”, Balla: IKMT të garantojë parandalimin e ndërtimeve pa leje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, së bashku me drejtuesin e ri të IKMT-së Ervin Hoxha inspektuan nga afër punimet për prishjen e disa objekteve...

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×