Lita: SPAK do ta nxjerrë nga strofulla Vis Martinajn! Me heqjen e pasurisë familja…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita foli në emisionin Review në Euronews Albania në lidhje me sekuestrimin e pasurive të Ervis Martinaj.

Lita tha se SPAK po e heton Martinaj sikur ai është gjallë dhe po mundohet ta nxjerrë nga strofulla duke i sekuestruar pasurinë.

Gazetari shtoi se jeta e familjarëve të tij do të vështirësohet shumë në momentin që bizneset e sekuestruara nuk janë rentabël.

- Advertisement -

“Nëse Ervis martinaj është gjallë ata duan ta nxjerrin nga strofulla. Se jeta e familjarëve të  tij do të vështirësohet jashtëzakonisht shumë. Pasi te sekuestrimi i pasurive janë e gjithë jeta ekonomike e familjes së tij dhe të afërmve. Janë sekuestruar apartamente, makina, hotele dhe biznese dhe nuk e di nëse familja e tij do të arrij të mbijetojë me të ardhura të tjera kur këto biznese nuk do të jenë rentabël”, tha Lita.

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mediat në Moskë: Një amerikan gjendet i vdekur në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...

Gjendet i vdekur një amerikan në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...

45-vjeçari bie nga lartësia duke punuar, përfundon në spitalin e Elbasanit

Një 45-vjeçar në Elbasan ka mbërritur në spital për të marrë ndihmën mjekësore, pasi dyshohet të jetë rrëzuar nga një strukturë metalike teksa ka...

TË FUNDIT

Mediat në Moskë: Një amerikan gjendet i vdekur në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...

Gjendet i vdekur një amerikan në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...

45-vjeçari bie nga lartësia duke punuar, përfundon në spitalin e Elbasanit

Një 45-vjeçar në Elbasan ka mbërritur në spital për të marrë ndihmën mjekësore, pasi dyshohet të jetë rrëzuar nga një strukturë metalike teksa ka...

Flet babai i Naim Murselit: Ta dija që e kishte bërë evlati im, ai s’do ishte gjallë

Babai i Naim Murselit, tha se pas arrestimit të djalit të tij, ai nuk ka pasur asnjë kontakt me djalin e tij që pas...

Aksidentohet për vdekje 43-vjeçari shqiptar në Itali

Një 43-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në Itali. Sipas burimeve nga mediat e huaja, ai ka ndërruar jetë pasi nuk ka mundur...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×