Flutura Açka përlotet teksa Grida Duma lë mandatin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka është përlotur teksa Grida Duma po njoftonte lënien e mandatit.

Ajo është shfaqur e prekur dhe e trishtuar gjatë momentit kur Duma mbante fjalën e saj.

Së bashku me të, ishte dhe deputeti tjetër demokrat, Agron Gjekmarkaj, i cili gjithashtu nuk e priti mirë vendimin e Dumës.

- Advertisement -

Grida Duma njoftoi se ka lënë mandatin e deputetes dhe tregoi se çfarë nuk do i falë politikës. Ajo u shpreh se politika e llumit dëmtoi dhe djalin e saj, ndërsa shpreson që këto goditje të kenë qenë mësim për të.

Mandati i Grida Dumës i kalon Ori Nebiajt, pasi në zgjedhjet e 2021 ka siguruar 5599 vota preferenciale.

Ende nuk dihet nëse Nebiaj do ta pranojë mandatin, pasi ajo gjithashtu është e angazhuar në botën e televizionit.

Një ditë më parë mandiatin e deputetit e la Alfred Rushaj. Ai u largua për shkak të angazhimeve personale, ndërsa mandatin e tij do e marrë Petrit Doda.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Sot të kryhet kjo punë”- Lala: Murseli e zbatoi me nxitim planin, ka diçka të madhe

Gazetarja investigative Klodiana Lala ka zbuluar bisedat mes Naim Murselit dhe Kushtrim Kokallës, para vrasjes së Liridonës. Në “Euroneës Albania”, Lala tha se gjatë bisedës...

Vuçiç akuzohet për blerje votash, partia e presidentit me call center

Në kulmin e fushatës elektorale në Serbi ka shpërthyer një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call center në periferi...

Situata në Kuvend ‘shkon’ në SPAK, Policia referon kallëzime për deputetët e PD

SPAK po verifikon referimet e policisë mbi situatën e tensionuar në kuvend. Policia ka referuar materiale për ndjekje penale të deputetëve të opozitës për...

TË FUNDIT

“Sot të kryhet kjo punë”- Lala: Murseli e zbatoi me nxitim planin, ka diçka të madhe

Gazetarja investigative Klodiana Lala ka zbuluar bisedat mes Naim Murselit dhe Kushtrim Kokallës, para vrasjes së Liridonës. Në “Euroneës Albania”, Lala tha se gjatë bisedës...

Vuçiç akuzohet për blerje votash, partia e presidentit me call center

Në kulmin e fushatës elektorale në Serbi ka shpërthyer një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call center në periferi...

Situata në Kuvend ‘shkon’ në SPAK, Policia referon kallëzime për deputetët e PD

SPAK po verifikon referimet e policisë mbi situatën e tensionuar në kuvend. Policia ka referuar materiale për ndjekje penale të deputetëve të opozitës për...

Balla në Kongresin e PS: Rënie drastike e vrasjeve, prioritet hetimi i 21 janarit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla në fjalën e tij në Kongresin e PS bëri një përmbledhje të arritjeve policisë së shtetit që nga mbarëvajtja...

Osmani takim me Erdogan në Stamboll: Të përkushtuar të vijojmë bashkëpunimin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim në Stamboll me homologun e saj turk, Rexhep Tajip Erdogan. Lajmin e ka bërë të ditur...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×