English

FOTO/Ndërhyri për të ndaluar sherrin, kolegët dhurojnë gjak për efektivin e plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Efektivi i policisë, Redin Çaushaj ndërhyri mbrëmjen e së mërkurës në një sherr mes disa personave në vendin e njohur si kthesa e Pilurit në Himarë, ndërsa ishte jashtë orarit të shërbimit.

- Advertisement -

Fatkeqësisht ai u plagos me thikë nga një 60-vjeçar, pjesë e konfliktit i quajtur ​ Theodhori Mërkuri.

Euronews Albania ka siguruar pamjet nga momenti kur 25-vjeçari ka mbërritur me urgjencë në spital. Kolegët e tij kanë mbërritur gjithashtu për të dhuruar gjak.

Çaushaj është në reanimacionin e Spitalit në Vlorë në gjendje të rëndë për jetën.

Mërkuri u arrestua mëngjesin e kësaj të mërkure dhe u transportua në komisariat, ku i duhet të përballet me veprën penale “Vrasja e punonjësve të Policisë së Shtetit”, mbetur në tentativë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?