FOTO/ PD nis mbledhjen e firmave për ngritjen e Komisionit Hetimor “McGonigal”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e firmave për ngritjen e Komisionit Hetimor mbi përfshirjen e kryeministrit Rama në aferën McGonigal.

Nisma për ngritjen e Komisionit Hetimor u iniciua nga deptetët e Partisë Demokrartike, mbështetës të ish-kryeministrit Berisha, dhe u prezantua dhe nga nënkryetari i PD-së Luçiano Boçi.

Pritet që kërkasa për komisionin të marrë mbështetjen dhe të deputetëve të “grupimit Alibeaj”, duke dhënë sinjalet e para të bashkëpunimit mes dy grupimeve në PD.

- Advertisement -

“Tashmë drejtësia amerikane e ka thënë fjalën e saj, Rama me bashkëpunëtorët e tij është i hetuar. I takon drejtësisë shqiptare ta marrë të pandehur dhe të kërkojë dënimin e tij sipas veprave të shumta penale që ka në kurriz”, deklaroi Boçi kur prezantoi kërkesën për ngritjen e komisionit hetimor.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

TË FUNDIT

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

“T’i fusin një shpullë gruas, nuk është problem për shqiptarët”-avokat Alimadhi

Avokati Gentian Alimadhi  tha për “Good Morning Albanians” se duke punuar si avokat në Itali si është hasur me raste të ndryshme të dhunës...

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×