English

Pankartat pikante nga protesta te Kryeministria: Rama me 2 qeveri,1 në burg një…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Edi Rama me dy qeveri, një në burg një në Kryeministri”, është një nga pankartat që kanë mbajtur këtë të enjte qytetarët ndërsa protestojnë para Kryeministrisë.

- Advertisement -

Protesta e ditës së sotme është protesta e parë e thirrur nga opozita pas marrjes së vulës dhe sigla nga Partia Demokratike e udhëhequr nga Sali Berisha.

Të shumta ishin gjithashtu pankartat që kërkonin lirimin e ish-kryeministit i cili prej 30 dhjetorit 2023 ndodhet në arrest shtëpie “Free Berisha”, ndërsa protestuesit gjatë marshimit thërrisnin “Rama ik”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?