Futboll për bamirësi, ndeshen Universiteti i Korçës dhe ekipi i Devollit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ndeshje futbolli është zhvilluar mes ekipit të universitetit të Korçës dhe skuadës së Devollit, për të mbledhur fonde në ndihmë të personave me aftësi të kufizuar.

Ajo çka u vu re është se qytetarët korçarë mbushën 3 tribunat kryesore të stadiumit, për t’u solidarizuar me këtë nismë.

Kjo ndeshje bamirësie u organizua nga prefekti i qarkut Korçë Nertil Jole, i cili shprehet se kjo është një nismë simbolike me një mesazh të veçantë

- Advertisement -

 

“të ardhurat që do të mblidhen nga shitja e biletave do të shkojë për mbështetje të kësaj shoqate. Nevojat që ata kanë nuk plotësohen nga kjo shumë por besoj më e rëndësishme është mesazhi që përcjellim simbolika që mbart për të rikthyer vëmendjen si shoqëri e komunitet, edhe ndaj njerëzve në vështirësi, me të shumtë duhet të jenë ata që kanë zemrën dhe mendjen për të gjetur mundësi e vëmendje”, tha Nertil Jole Prefekti Korçës .

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sekuestrohen 1 mld dollarë para të falsifikuara në Stamboll, zbulohet destinacioni

Forcat turke të sigurisë konfiskuan një miliard dollarë para të falsifikuara në Stamboll dhe arrestuan gjashtë persona të përfshirë në operacion, njoftoi zyra e...

Protesta e gjashtë kundër Vuiçiç, dhjetëra mijëra serbë marshuan drejt qeverisë

Në protestën e gjashtë “Serbia kundër dhunës”, të premten, dhjetëra mijëra qytetarë në Beograd nisën një marsh drejt Qeverisë së Serbisë, rreth së cilës...

Draft-statuti i Ramës për asociacionin, vjen reagimi zyrtar nga qeveria e Kosovës

Zyra shtypit e kryeministri Albin Kurti ka reaguar lidhur me draft-statutin e kryeministrit Edi Rama për asociacionin. Në përgjigje të interesimit të gazetarit të Euronews...

TË FUNDIT

Sekuestrohen 1 mld dollarë para të falsifikuara në Stamboll, zbulohet destinacioni

Forcat turke të sigurisë konfiskuan një miliard dollarë para të falsifikuara në Stamboll dhe arrestuan gjashtë persona të përfshirë në operacion, njoftoi zyra e...

Protesta e gjashtë kundër Vuiçiç, dhjetëra mijëra serbë marshuan drejt qeverisë

Në protestën e gjashtë “Serbia kundër dhunës”, të premten, dhjetëra mijëra qytetarë në Beograd nisën një marsh drejt Qeverisë së Serbisë, rreth së cilës...

Draft-statuti i Ramës për asociacionin, vjen reagimi zyrtar nga qeveria e Kosovës

Zyra shtypit e kryeministri Albin Kurti ka reaguar lidhur me draft-statutin e kryeministrit Edi Rama për asociacionin. Në përgjigje të interesimit të gazetarit të Euronews...

Putin: Kundërofensiva ukrainase ka dështuar, por kanë ende potencial sulmues

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha të premten, më 9 qershor, se kundërofensiva e madhe që Ukraina ka përgatitur prej muajsh, ka “filluar” në...

Ish-kryeministri Boris Johnson jep dorëheqjen si deputet

Boris Johnson ka dhënë dorëheqjen si ligjvënës konservator, pasi i është thënë se do të sanksionohet për mashtrim të Parlamentit. Dorëheqja e tij vjen pasi...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×