Gara me kuaj në Korçë, kalorës të të gjitha moshave nga e gjithë Shqipëria

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me dhjetëra kalorës nga e gjithë Shqipëria kanë marrë pjesë në këtë aktivitet, i cili synohet të kthehet si traditë.

Një nga kampionët e hipizmit në Shqipëri tregon se vitet e fundit ky sport po rikthehet në vëmendjen e dashamirësve të këtij sporti ndërkohë që mungon mbështetja institucionale.

“Mbështetje institucionale shpresojmë të kemi në vazhdimësi, nuk jemi akoma at ku duhet, aktualisht jemi zero, por shpresoj që të në të ardhmen të ndihmohemi”,  thotë Gazmend Brahimi.

- Advertisement -

Sabriu është vetëm 12 vjeç por është shpallur 2 here kampion në kategorinë ku ai garon.

“Që i vogël më ka pëlqyer shumë si sport dhe më pëlqen shumë kali”,  shprehet ai.

Shtëpia e Kuajve në Korçë u ndërtua nga dy vëllezër emigrantë, të cilët vendosën të ktheheshin në vendin e tyre të lindjes për të rikthyer sportin që është lënë në harresë prej vitesh.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×