Gazetari: Politikanët të thirren dhe të pyeten rreth zhdukjes së Ervis Martinajt

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari, Xhevahir Zhabina, thotë se politikanët të cilët kanë folur publikisht për të shumëkërkuarin Ervis Martinaj, duhet të thirren nga prokuroria dhe të japin informacionin e tyre në lidhje me këtë çështje.

Sipas tij, këtë çështje duhet ta hetojë Struktura e Posaçme (SPAK) dhe jo Prokuroria e Kurbinit.

“Këtë çështje duhet ta hetojë SPAK-u, për shkak të asaj që përfaqëson Ervis Martinaj, por edhe të gjithë historisë që ka pasur. Ai është subjekt i SPAK-ut, është shpallur në kërkim nga SPAK-u. Kjo çështje, përveçse hetimore, tashmë është bërë dhe politike. Më shumë për këtë çështje flet politika sesa prokuroria dhe policia.

- Advertisement -

Në qytetin e Durrësit, Ervis Martinaj është parë më 5 gusht, por është 4 ditë para se të zhdukej. Por kryetari i PD-së, në një status në rrjetet sociale, thotë që Ervis Martinaj është parë nën shoqërinë e një gruaje e cila punon në bashkinë e Tiranës. Prokuroria e Kurbinit, e cila ka tagrin për të hetuar këtë çështje, ndoshta të gjithë këta persona që flasin publikisht duhet t’i thërrasë dhe t’i pyesë se çfarë dinë në lidhje me këtë çështje”, theksoi ai.

Prej më shumë se 40 ditësh, mbreti i lojërave të fatit Vis Martinaj është zhdukur. Zhdukja e tij ka vënë në lëvizje jo vetëm institucionet e drejtësisë, por edhe politikën.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

TË FUNDIT

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

EMRI/ Me propozim të Manjës, emërohet drejtori i përgjithshëm i Shërbimit të Provës

Me propozim të Ministrit të Drejtësisë, z. Ulsi Manja, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e pasdites ka emëruar z. Klevis Qose, Drejtor të Përgjithshëm...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×