English

Gazetari: Të marrësh një diplomë sot, nuk është më arritje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Agim Baçi nuk e konsideron një arritje të kesh një diplomë në ditët e sotme.

- Advertisement -

Në emisionin “Barometri” në Euronews Albania, Baçi u shpreh se do i drejtonte të rinjtë drejt profesioneve,

Sipas tij, të kesh një profesion është pasuria më e madhe.

“Në kohën tonë, shkolla ishte për t’i shpëtuar turnit të tretë, punës së krahut. Po të bëje shkollën, shpëtoje nga këto punë.

Sot, për mua, të bësh një shkollë dhe të kesh një diplomë, dhe të jesh pa dinjitet te ajo diplomë, unë do i drejtoja të rinjtë nga prfoesionet. Profesioni është pasuria më e madhe”, theksoi ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×