Gianni de Biasi: Do doja të kisha në skuadër disa nga lojtarët që i ka Reja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi, thotë se ka disa futbollistë nga skuadra aktuale e drejtuar nga Edoardo Reja, të cilët do donte t’i kishte në ekip kur ishte vetë drejtues.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, de Biasi u shpreh se përderisa kombëtarja u kualifikua në Euro 2016, skuadra e drejtuar prej tij është më e mirë.

“Meqënëse lojtarët e mi bënë diçka të jashtëzakonshme, mendoj se ata janë më të mirët. Por edhe në skuadrën e Edit ka më shumë se një lojtar, që do doja ta kisha në skuadrën e mëparshme apo në skuadrën që po stërvis tani. Mua më intereson që lojtarët të kenë një zemër të madhe, të kenë dëshirë ta shprehin atë në fushë kur veshin fanelën kuqezi. Kjo është e rëndësishme’, theksoi ai.

- Advertisement -

Mbrëmjen e sotme, Shqipëria do të përballet me Islandën në “Air Albania” për ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

TË FUNDIT

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

“Kryetarin e komunës e ngujuan në zyrë”, Krasniqi ngre pyetjen: A ja vlen përplasja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ngriti këtë të diel disa pikëpyetje në emisionin “Review” sa i takon situatës së krijuar në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×