English

“Gjatë 20 viteve media ka bërë hapa pas”, Agostini: Nuk e dinim pushtetin e saj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Sonila Agostini tha në “Review” në Euronews Albania se në 20 vite Shqipëria ka bërë hapa pas sa i takon gazetarisë.

- Advertisement -

Arsyeja sipas saj është se më kalimin e kohës si politika edhe media e kanë kuptuar fuqinë dhe pushtetin që ajo zotëron.

“Çdo gjë është sofistikuar për arsye se edhe media nuk e dinte pushtetin dhe fuqinë që kishte por edhe politika nuk e dinte pushtetin dhe fuqinë që kishte. kështu që të dy bashkë janë trajnuar rrugës duke kuptuar të mirat dhe të këqijat që sillte ky pushtet.

Shqipëria mendoj nga pikëpamja e lirisë së shprehjes, ka bërë hapa pas gjatë 20 viteve të fundit. Kjo vjen pasi të gjithë arritën të kuptonin se ky pushtet që ka mund të sjellë përfitime”,-tha gazetarja.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?