Gjendet makina e Sokol Halilit që dyshohet se vrau gruan shtatëzënë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është gjetur vetura e Sokol Halilit i cili dyshohet se ka vrarë ish-gruan e tij shtatzënë në oborrin e QKUK-së.

Policia bën me dije se makina me të cilën është larguar 32-vjeçari pasi ka kryer krimin është gjetur në sheshin “Ahmet Shtime”.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme  rreth orës 18:00, ku Halili vrau me tre plumba Hamide Magashin 35 vjeçe.

- Advertisement -

Kjo e fundit priste që të sillte në jetë ditën e sotme fëmijën e saj.

Ndërkohë dyshohet se Halili pasi ka kryer krimin është larguar drejt Gjermanisë.

Informacionet e deri tanishme janë se çifti ishte martuar para një viti dhe kishin probleme, sidomos dhunën në familje. Magashi kishte marrë dhe vendim ky i pamirëpritur nga ish-burri i saj dhe i akuzuar për vrasjen e saj.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tahiri lë ambientet e burgut në Lushnjë, shoqërohet nga policia drejt Tiranës

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri u lirua këtë të premte me një vëndim të gjykatës së Elbasanit, ku u pranua kërkesa e prokurorisë që...

EMRAT| Me furgonin plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasit Tahir Murati dhe Ali Peposhi, të cilët u ndaluan në flagancë duke transportuar 10 emigrantë të paligjshëm nga...

“Vuçiç ankohej dhe gënjente”, Osmani: Takimi me këmbënguljen e Scholz dhe Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë për media pas samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian, tha se takimi me...

TË FUNDIT

Tahiri lë ambientet e burgut në Lushnjë, shoqërohet nga policia drejt Tiranës

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri u lirua këtë të premte me një vëndim të gjykatës së Elbasanit, ku u pranua kërkesa e prokurorisë që...

EMRAT| Me furgonin plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasit Tahir Murati dhe Ali Peposhi, të cilët u ndaluan në flagancë duke transportuar 10 emigrantë të paligjshëm nga...

“Vuçiç ankohej dhe gënjente”, Osmani: Takimi me këmbënguljen e Scholz dhe Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë për media pas samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian, tha se takimi me...

Tensionet në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkan...

UEFA konfirmon Marciniak/ Pjesë e tubimit politik, s’ka dënim për gjyqtarin polak

Symon Marciniak do të jetë gjyqtari kryesor në finalen e Ligës së Kampionëve mes Interit dhe Manchester City-t. Ky vendim është konfirmuar nga UEFA, me...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×