English

Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Jamarbër Malltezit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Lartë rrezoi rekursin e Jamarbër Malltezit për revokimin e masës së sigurisë arrest në shtëpi.

- Advertisement -

Malltezi u arrestua dhe u la në masën e sigurisë arrest në shtëpi nga gjyqtarja e shkallës së parë Irena Gjoka në muajin tetor të vitit të shkuar, lidhur me hetimet për privatizimin e ish klubit sportiv “Partizani”.

Kërkesa e Malltezit për zbutje të masës së sigurisë është rrëzuar më herët edhe nga Apeli i GJKKO.

Një muaj më parë Gjykata e Lartë la në fuqi sekuestron e 25 pasurive të Jamarbër dhe Argita Malltezit. Trupa gjykuese e përbërë nga Ilir Panda, Sokol Binaj dhe Sandër Simoni nuk kanë pranuar rekursin e dhëndrit dhe vajzës se ish-kryeministrit Berisha duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Posaçme të Apelit.

Bëhet fjalë për 25 pasuri që janë venë në sekuestro me kërkesë të SPAK në kuadër të hetimeve për privatizimin e ish-kompleksit “Partizani”, ku Jamarbër Malltezi akuzohet për korrupsion dhe pastrim parash.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?