English

Gjykata e Lartë vendos mospranimin e rekursit të Malltezit dhe Berishës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e SPAK që kërkonte kthimin në burg të Jamarbër Malltezi, dhëndrit të ish-kryeministrit Berisha.

- Advertisement -

SPAK bëri rekurs ndaj vendimit të Gjykatës, që pak kohë me parë vendosi  të linte në arrest shtëpie Malltezin.

Gjithashtu, Gjykata e Lartë rrëzoi sot edhe kërkesat e ish-kryeministrit Berisha dhe si edhe dhëndrit të tij për ndryshim të masës së sigurisë.

Prej 30 dhjetorit, kreu i “Rithemelimit” ndodhet në arrest shtëpie, në banesën e tij në rrugën “Mustafa Matohiti” për akuzën e korrupsionit me bashkëpunim lidhur me dosjen e privatizimit te ish-kompleksit Partizani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×