English

VIDEO| Grabitja me pistoletë lodër karburantin në Vlorë, si u arrestuan të rinjtë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tre të rinj janë vënë në pranga nga uniformat blu të Vlorës. Nën kërcënimin e një arme imituese pistoletë me silenciator tre të rinjtë kanë grabitur dy qytetarë duke iu marrë një shumë parash dhe një aparat celular.

- Advertisement -

Më pas ata grabitën edhe një pikë karburanti duke marrë xhiron ditore.

Në lagjen “10 Korriku”  u bë i mundur arrestimi i tre autorëve të dyshuar me iniciale A. M., 20 vjeç, një 16-vjeçar dhe një 17-vjeçar.

Shërbimet e policisë sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë imituese pistoletë me silenciator, një shumë parash, portofoli dhe aparati celular, të dyshuar të vjedhura, një mjet prerës (thikë), 2 maska mjekësore dhe automjeti tip “Audi” që autorët kanë përdorur për t’u larguar nga vendi i ngjarjes.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?