English

Grafite me ngjyrat e flamurit serb shfaqen në katër komunat e veriut të Kosovës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në katër komunat veriore, raportohet se janë parë grafite të shkruara në disa objekte. Ato janë me ngjyrat e flamurit të Serbisë, e kuqe, e kaltër dhe e bardhë.

- Advertisement -

“Kur ushtria kthehet në Kosovë” dhe “Jeton Brigada e Veriut”, janë disa prej mesazheve të këtyre. Raportohet se ato mund të jenë të shkruar gjatë natës.

Lidhur me rastin Klankosova.tv ka kontaktuar edhe me policinë për të detaje por deri në momentin e publikimit të lajmit nuk kanë kthyer përgjigje.

Në qershor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës, i shpalli si organizata terroriste “Mbrojtjen Civile” dhe “Brigadën e Veriut”.

Ky rast nuk është i pari që “Brigada e Veriut” shkruan grafite të tilla.

Edhe në vitin 2022, kjo organizatë i kishte shkruar disa në shëtitoren e Mitrovicës së Veriut, e të cilat përmbanin mesazhe si: “Shkoni në shtëpi”, dhe “Kjo është Serbi”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×