English

Greva e fermerëve në Greqi, bllokohet lëvizja në kufirin me Shqipërinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Greva që po zhvillojnë fermerët grekë në zonën e Janinës po sjell probleme përsa i përket lëvizjes së automjeteve në drejtim të doganës së Kakavijës. Aktualisht rruga kombëtare Kallpaq-Janinë, që lidh doganën e Kakavijës me pjesën tjetër të Greqisë është e bllokuar nga fermerët protestues.

- Advertisement -

Sipas policisë greke deri në orën 22:00 të mbrëmjes së të shtunës rruga nacionale Kallpaq-Janinë do jetë e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillohet.

Bëhet me dije se po lejohet vetëm qarkullimi për mjetet e vogla. Ndërsa mjetet e tonazhit të rëndë si kamionë dhe autobuzë, nuk do të lejohen të qarkullojnë në këtë hark kohor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×