Gruaja vdes pasi hëngri çokollatat me helm që i mori si dhuratë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një grua ka vdekur pasi ka ngrënë ‘çokollata të helmuara’ që ka marrë si dhuratë për ditëlindjen e saj të 54-të.

Lindaci Viegas Batista u rrëzua në agoni pasi provoi ëmbëlsirat teksa doli nga një sallon bukurie në Brazil. Familja e saj tha se ajo kishte marrë një numër telefonatash dhe mesazhesh kërcënuese përpara se t’i përgjigjej një telefonate ‘të dyshimtë’ nga një korrier me një paketim dhurate më 20 maj.

Në fillim ajo nuk pranoi të hante çokollata, por pasi ish-bashkëshorti i saj tha me shaka se ishin një dhuratë prej tij, ajo i provoi dhe kjo gjë rezultoi fatale… Motra e saj, Lenice Batista, tha se sytë e saj u kthyen prapa dhe krahët u tkurrën. Carvalho u dërgua në spital në Rio de Zhaneiro, ku ndërroi jetë menjëherë. Familja e saj beson se ajo është helmuar dhe policia ka hapur një hetim për vdekjen e saj.

- Advertisement -

Familja e saj tha se ajo u kishte thënë atyre se kishte frikë se çokollatat ‘mund ta helmonin’ pasi mori një sërë kërcënimesh anonime në mediat sociale. “Ishte gjithçka shumë makabre, shumë e paramenduar”, tha motra e saj. Po ashtu motra e të ndjerës shtoi se djali i Carvalhos i kishte provuar çokollatat, por i pështyu duke thënë se kishin shije të keqe…

Rezultatet priten brenda një muaji por ish-partneri është i dyshuari kryesor.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi arrestimin e Dakos...

TË FUNDIT

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi arrestimin e Dakos...

Aksident tragjik në Greqi, humb jetën 17-vjeçari shqiptar

Një 17-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në një aksident të ndodhur në Greqi mesditën e së martës. Mediat helene raportojnë se 17-vjeçari Enea Topi...

Gazetari Ferhati: SPAK ka dosje të hapura dhe për opozitën, u pyet djali i Berishës

Gazetari Eni Ferhati kundërshtoi kolegun e tij Dritan Hila në “Now me Erla Mëhillin” kur ky i fundit tha se SPAK nuk po godet...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×