English

Hajdarmataj-Mullai: Nëse ka konsumuar 5 doza, ku futet te shpërndarësi a përdoruesi?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy megaoperacionet “Tempull 1” dhe “Tempulli” janë kthyer në temë diskutimi mes të ftuarve në emisionin “Revieë” në Euronews Albania.

- Advertisement -

Ish-drejtori i Policisë, Arben Hajdarmataj, i është drejtuar zëdhënësit të policisë Gentjan Mullai, duke e pyetur se si i dënojnë të arrestuarit.

Mullai theksoi se nuk është arrestuar asnjë përdorues droge. Hajdarmataj ka kundërshtuar duke thënë se një person që ka konsumuar 5 doza droge nuk mund të futet te përdoruesi por te shpërndarësi.

Pjesë nga biseda:

Hajdarmataj: Sipas logjikës tënde si avokat, në këta 860 persona, sa mendon se kanë me ngel në burg?

Arbër Hoxha: Nuk di ta them se sjam Instituti i Statistikave

Hajdarmataj: E ka nxjerrë Prokuroria masën. E ka përcaktuar shkallën e parë.

Mullai: Nuk është arrestuar asnjë përdorues

Hajdarmataj: Varet kur e konsideron përdorues, me një dozë apo me 5 doza. Ma përkufizo. Kur e ke bërë raportin e shërbimit, kur e ke kap me 5 doza, ku e ke fut te përdoruesi apo te shpërndarësi.

Mullai: Te shpërndarësi

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?