English

Harta e Kosovës me flamurin serb në Bundestag, Djurdeviç ia dhuron deputetit gjerman

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Serbia dhe i gjithë lidershipi serb në këtë fushatë elektorale duket se është përqëndruar te Kosova dhe qëndrimi i tyre se Kosova është Serbi.

- Advertisement -

Një ndër to ka qenë dhe kryetarja e Partisë Zavetnica, Milica Djurdeviç, e cila është shfaqur në Budenstagun gjerman, duke i dhuruar një deputeti të AFD-së një bluzë me hartën e Kosovës të mbuluar me flamurin e Serbisë.

Politikania serbe ka publikuar foton në rrjetin e saj social X me mbishkrimin: “Në Gjermani dhe kudo: Kosova është Serbi!

Sot në Berlin në Bundestag pata një takim me presidenten e Alternativës për Gjermaninë. AFD është opsioni kryesor sovranist dhe shtet-ndërtues në Gjermani”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?