Helmohet kundërshtarja e Putin, rëndohet gjendja shëndetësore e Elvira Vikhareva

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Rusi një tjetër politikane që kundërshton Vladimir Putin dyshohet se është helmuar. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se pas ngjarjes mund të jenë shërbimet sekrete të Vladimir Putin.

Një nga kundërshtaret e Vladimir Putin është sëmurur në mënyrë të papritur. Opozitarja Elvira Vikhareva ka pasur probleme me stomakun, mpirje të gjymtyrëve, të fikët dhe rënie të flokëve.

Analizat mjekësore kanë treguar se në gjakun e saj kishte element të substancave të rrezikshme kancerogjene dhe shumë toksike.

- Advertisement -

Situata e pazakontë shëndetësore e politikanes ka krijuar dyshime se kemi të bëjmë me një tjetër rast të eliminimit të kundërshtarëve politikë. Në një mënyrë të ngjashme, disa kohë më parë është helmuar dhe opozitari Aleksi Navalni.

Vikhareva tha se analiza e para i ka kryer në muajin dhjetor. Në rrjetet sociale ruse ajo ka bërë një postim të gjatë ku flet për rrezikun e jetës së saj nga regjimi që drejton Presidenti Vladimir Putin.

Ajo thotë se pavarësisht situatës shëndetësore nuk do të heq dorë nga lufta për më shumë të drejta të qytetarëve rusë. Politikania ruse thotë se Vladimir Putin po qeverisë më anë të frikës dhe sulmi ndaj saj synon trembjen e qytetarëve dhe kundërshtarëve të tjerë që nuk mendojnë njëlloj si Presidenti rus.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×