“Më trashet gjuha e më dhemb stomaku”, pacienti tregon shenjat e tumorit në tru

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mentori, me profesion shofer kamioni, rrëfeu për emisionin “Real People” në Euronews Albania, përjetimet e tij 24 orë para një operacioni të vështirë në tru.

Ai tha se kur mori lajmin për tumorin fillimisht e mori si shaka, por më pas mendoi se jeta e tij kaq e pati.

Ndër të tjera ai tregoi dhe shenjat e sëmundjes me të cilat përballet ku më shqetësuese kishte dhimbjen e stomakut.

- Advertisement -

“Kam një masë tumorale. Sipas thënies së doktorit është sa dy kokrra vezë. Ajo krijon shtypjen e nervave. Më bie trupi komplet dhe më pas më trashet gjuha. Çdo ditë e më shumë më bëhet më e vështirë. Shenjën e parë që ma jep ma jep në stomak. Më bën hysmet vajza dhe djali. Si fillim e mora më shaka. Më pas thashë se jeta kaq e pati. Duhet të jem içik i kujdesshëm me ushqimin. Më shqetëson më shumë meraku për familjen time. Miqtë më kanë mbështetur të gjithë. Kam qenë njeri i tavolinës dhe i festës”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...

Plagosje me thikë në Korçë

Një person ka mbetur i plagosur me thikë në Korçë të dielën. Ngjarja ka ndodhur në unazën e qytetit. Sipas informacioneve paraprake, konflikti mes dy...

Voton kandidati i PS në Kukës: Ishte fushata më e mirë

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

TË FUNDIT

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...

Plagosje me thikë në Korçë

Një person ka mbetur i plagosur me thikë në Korçë të dielën. Ngjarja ka ndodhur në unazën e qytetit. Sipas informacioneve paraprake, konflikti mes dy...

Voton kandidati i PS në Kukës: Ishte fushata më e mirë

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

SHBA dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier i ka dënuar ashpër sulmet “e dhunshme dhe të orkestruara “ndaj Policisë së Kosovës, më 24 shtator në...

Shfrytëzonte vajza për prostitucion, arrestohet 19-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 19-vjeçar, i cili shfrytëzonte vajza të moshave 18-25 vjeçe për prostitucion. Pas disa pamjeve filmike të publikuara për një...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×