Rrëfimi i pacientit: Kamionit i kam hedhur nga 3000€, shëndetit tim as 100 mijë lekë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I ftuar në emisionin Real People në Euronews Albania ka qenë Mentori, një pacient i cili është diagnostikuar me dy masa tumorale në tru.

I pyetur për kulturën tonë për t’u vizituar te mjeku, ai shprehet se shëndeti nuk duhet lënë për momentin e fundit kur as mjeku nuk bën dot më gjë.

I keqardhur, pak orë para operacionit të vështirë, ai tregon në një intervistë për gazetarin Flor Gjini, se gjithë jetën ia ka kushtuar kamionit të punës dhe në asnjë moment nuk është kujdesur për shëndetin e tij.

- Advertisement -

“Duhet ta kemi kulturën e vizitës te mjeku. Unë shoh veten time, i hidhja më shumë lekë kamionit se sa vetes time. Bënin 3 mijë euro serviset e makinës dhe lashë veten time për 100 mijë lekë. Arrita deri në këtë fazë. Po ta kisha kapur më shpejt nuk do isha në këtë gjendje”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Numërohen 97% e votave në Turqi, Erdogan fiton zgjedhjet

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka fituar zgjedhjet, sipas rezultateve jozyrtare të agjencisë shtetërore Anadolu. Me 97 për qind të kutive të numeruara, Erdogan ka 52...

Çfarë ka në shishe? Irlanda, vendos në ektiketa rreziqet nga konsumimi i alkoolit

Të gjitha rreziqet shëndetësore që shkaktohen nga konsumimi i alkoolit, do të jenë të pasqyruara në etiketën e çdo shisheje alkool. Ky është vendimi që...

Goditi me grusht Berishën, Shehu me probleme mendore, kërkohet shtrimi në psikiatri

Pas përfundimit të ekspertizës mjeko-ligjore, Prokuroria e Tiranës ka kërkuar shtrimin në spitalin psikiatrik për Gerti Shehun, personi i cili qëlloi me grusht në...

TË FUNDIT

Numërohen 97% e votave në Turqi, Erdogan fiton zgjedhjet

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka fituar zgjedhjet, sipas rezultateve jozyrtare të agjencisë shtetërore Anadolu. Me 97 për qind të kutive të numeruara, Erdogan ka 52...

Çfarë ka në shishe? Irlanda, vendos në ektiketa rreziqet nga konsumimi i alkoolit

Të gjitha rreziqet shëndetësore që shkaktohen nga konsumimi i alkoolit, do të jenë të pasqyruara në etiketën e çdo shisheje alkool. Ky është vendimi që...

Goditi me grusht Berishën, Shehu me probleme mendore, kërkohet shtrimi në psikiatri

Pas përfundimit të ekspertizës mjeko-ligjore, Prokuroria e Tiranës ka kërkuar shtrimin në spitalin psikiatrik për Gerti Shehun, personi i cili qëlloi me grusht në...

Sheholli: Demokracia nuk mbahet me polici, të ketë zgjedhje të reja në Veri

Drejtuesi i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, Fatmir Sheholli, komentoi situatën e tensionuar së fundmi në veri të Kosovës pas zgjedhjes së kryetarëve të...

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×