English

Hidhet shorti i Ligës së Kombeve, Shqipëria njihet me kundërshtarët në grup

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Paris u hodh shorti për edicionin e katërt të Ligës së Kombeve. Pjesë e shortit ishte edhe Shqipëria, me kuqezinjtë që bënin pjesën në vazon e tretë të Ligës B, së bashku me Slloveninë dhe Irlandën dhe Malin e Zi.

- Advertisement -

Goglat i dërguan kuqezinjtë në Grupin 1, aty ku kuqezinjtë do të përballen sërish me Republikën e Çekisë. Ndërkohë, pjesë e këtij grupi janë edhe Ukraina me Gjeorgjinë.

Në Ligën C gjendet Kosova që do të përballet sërish me Rumaninë pas sfidave për kualifikueset e Euro 2024, ndërsa pjesë e Grupit të dytë janë edhe Qipro e njëra mes Lituanisë dhe Gjibraltarit.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?