Shkodër

Shkodër, persona të paidentifikuar vjedhin kompjuterët në shkollën “Ismail Qemali”

Mbrëmjen e djeshme persona të paidentifikuar kanë hyrë në ambientet e brendshme të shkollës 9 -vjeçare “ Ismail Qemali “ në...

Arrestimi i lehonës në Shkodër bashkon deputetet e PS dhe PD në Kuvend: E paligjshme

Arrestimi i 25-vjeçares në Shkodër 8 ditë pas kishte lindur fëmijë e saj ka sjellë debat në seancën e kuvendit të...

Bie në kontakt me rrymën, ndërron jetë punonjësi i ndriçimit në Bashkinë Shkodër

Një punonjës 54-vjeçar i Sektorit të Ndriçimit në Bashkinë Shkodër, ka ndërruar jetë duke punuar për riparimin e ndriçuesve të rrugës,...

Varfëri e madhe! Gazetari Teodor Gjerga në familjen e lehonës, Diana Bahçja

Korrespondenti i Euronews Albania në Shkodër, Teodor Gjerga raportoi nga banesa e lehonës që u arrestua pak ditë më parë, Diana...

Nëna e burgosur telefonon live në Euronews: Nuk isha në dijeni për gjobën

25-vjeçarja Diana Bahçja është arrestuar nga policia duke e shkëputur nga djali i saj vetëm 8 ditësh, pasi gjykata e shkallës...

Nëna burgoset 1 javë pas lindjes, gjoba e pashlyer iu konvertua në 50 ditë burg

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Shkodrës. Naim Bahçja nga Postriba prej një jave po kujdeset për fëmijën...

Aksident në Shkodër, plagoset i mituri

Një aksident ka ndodhur afër xhamisë, përtej urës së vjetër të Bunës në hyrje të Shkodrës. Si pasojë është plagosur një 7-vjeçar....

Finalizohen dy operacione antidrogë, 7 persona vihen në pranga

Policia ka njoftuar finalizimin e dy operacioneve policore antidrogë  të realizuar në Shkodër të koduar “Bleran” dhe “Sheshi”. Si rezultat i operacioneve të...

Autori po lante makinën, si u plagos me thikë në qafë punëtori i lavazhit (Emrat)

Korrespondenti i Euronews Albania, Teodor Gjerga raportoi se Artan Bobnaj, 38 vjeç u plagos me thikë në një lavazh në Shkodër. “Ai...

Plagoset me thikë punonjësi i lavazhit në Shkodër, arrestohet autori 78-vjeçar

Një 38-vjeçar është plagosur me thikë mesditën e së mërkurës në qytetin e Shkodrës. Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur në lagjen...

Pjesë e grupit të trafikut të kokainës e kanabisit, arrestohet 32-vjeçari në Shkodër

Ka shkuar në 4 numri i të arrestuarve nga operacioni antidrogë i policisë së Shkodrës. 32-vjeçari i arrestuar ishte i shpallur...

VIDEO| Momenti i shpërthimit të tritolit në oborrin e zyrave të OSHEE-së në Shkodër

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në oborrin e zyrave të...

Tritol në oborrin e zyrave të OSHEE-së në Shkodër

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në oborrin e zyrave të...

Goditen dy raste të shpërndarjes së drogës në Shkodër, në pranga dy persona

Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Shkodër pasi janë kapur duke shpërndarë lëndë narkotike. Policia bën me dije se në...

Mbi 2 mijë vizitorë në kalanë e Rozafës gjatë shkurtit

Vizitat turistike në kalanë e Rozafës kanë vijuar me ecurinë pozitive gjatë muajit shkurt, duke reflektuar rritje të numrit të vizitorëve...

Gjendet i vrarë me armë zjarri 48-vjeçari në Shkodër, informacionet e para

Një 48-vjeçar është vetëvrarë më armë zjarri mesditën e kësaj të premteje në Shkodër. 48-vjeçari është gjetur pa shenja jeta në banesën...