English

Hidhet shorti në Champions, Bayern përballet me Parisin, Liverpool ‘rigjen’ Realin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është hedhur këtë të hënë në Nion të Zvicrës shorti për fazën e 1/8 në UEFA Champions League.

- Advertisement -

Përballjet më të forta janë Bayern-Paris dhe Liverpool-Real Madrid, finalja e vitit të shkuar ku madrilenët u shpallën fitues.

Sfidat e tjera janë Leipzig-Manchester City, Brugge-Benfica, Milan-Tottenham, Frankfurt-Napoli, Dortmund-Chelsea dhe Inter-Porto.

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 14/15 dhe 21/22 shkurt, ndërsa ndeshjet e kthimit më 7/8 dhe 14/15 mars.

Finalja e këtij edicioni të Champions-it është caktuar më 10 qershor në Stamboll.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?