English

Hiqen posterat me imazhet e Putinit dhe Vuçiçit në veri të Kosovës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka bërë me dije se autoritetet kanë larguar posterat ilegale në Zveçan me simbole dhe imazhe të Putinit dhe Vuçiçit.

- Advertisement -

“Sot në Zveçan janë larguar billbordet ilegale me simbole dhe imazhe të diktatorëve e agresorëve të cilat janë të papranueshme në Republikën e Kosovës”, shkroi Sveçla në facebook.

Në një prononcim për media, Zveçla deklaroi se imazhet e agresorëve dhe kundërshtarëve të shtetit të Kosovës, nuk kanë vend brenda territorit të vendit.

“Këto billborde e imazhe të fashistëve e agresorëve si Vladimir Putin dhe kundërshtarëve të shtetit tonë, nuk do të gjejnë vend në shtetin tonë”, tha Sveçla.

Ministri i Brendshëm theksoi se institucionet e Republikës së Kosovës, janë ë përkushtuara të zbatojnë Kushtetutën në çdo pjesë të vendit.

Sveçla shtoi se vlerat demokratike dhe orientimi pro-perëndimor nuk mund të cënohen nga askush.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?