Historiku i shkeljeve të 20-vjeçarit: Gjoba për shpejtësi, përdorim telefoni e gara

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Detaje të reja janë mësuar nga aksidenti i frikshëm që ndodhi mbrëmjen e djeshme te rrethrrotullimi i TEG-t, ku humbën jetën Klevis Ruçaj, 20 vjeç banues në Fier, Erisilda Abedini 22 vjeçe si dhe Sikela Perroj 23 vjeçe, të dyja vajzat banuese në Tiranë.

Nga kqyrja e vendit të ngjarjes nga grupi hetimor, u kanstatua se në rrugën që ka përshkuar 20 vjeçari qe vinte nga Unaza Lindore drejt rrethotullimit të TEG-ut, nuk ka pasur frenim të fortë.

Dyshohet se shpejtësia me të cilën udhëtonte i riu të jetë rreth 260 km/h, çka ka bërë që automjeti të çajë barrierat dhe të fluturojë në korsin tjetër të autostradës Tiranë Elbasan.

- Advertisement -

Gjatë rënies në autostradë, e cila ndodhet poshtë rrethrrottullimit, mjeti tip Audi A8 ka goditur dhe një mjet tjetër tip Hunday.

Nga kqyrja e regjistrit të gjobave, rezulton se 20-vjeçari i cili është pajisur me patentë në vitin 2021, ka një sërë shkeljesh rrugore për shpejtësi dhe për përdorim të telefonit gjatë dejtimit të mjetit, si dhe gara në rrugë të qendrave urbane.

Drejtuesi i automjetit me targe AB 008 MJ, shtetasi Klevis Ruçaj, 20 vjeç i pajisur me leje drejtimi te kategorise “B”, prej 1 viti, rezulton se eshte ndeshkuar nga sherbimet e policise rrugore 5 here per shkelje te rregullave te qarkullimit rrugor, me konkretisht:

  • Ne daten 06.09.2022, per parkalim te gabuar.
  • Ne daten 07.09.2022, per shkelje te sinjalizimit rrugor.
  • Ne daten 15.11.2022, per mos rregullim shpejtesie ne qendrat e banuara (gare shpejtesie).
  • Ne daten 09.12.2022, per perdorim celulari.
  • Ne daten 27.01.2023, per shkelje te sinjalizimit rrugor dhe i pa pajisur me siguracionin e detyrueshem te mjetot motorrik.

 

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Beleri: Emri i zyrtarit të PD krah Berishës që ka ardhur në burg të më takojë

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e emisionit Now në Euronews Albania, Erla Mëhilli se...

Betimi/Beleri flet nga burgu: Si e dha Rama 4 muaj më parë vendimin e sotëm të GJKKO

Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, ka folur nga burgu për emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, pas rrëzimit...

“Do ta bëjë Himarën greke”, Beleri i përgjigjet gazetarëve: Zëdhënës bandash

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg prej 7 muajsh tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e...

TË FUNDIT

Beleri: Emri i zyrtarit të PD krah Berishës që ka ardhur në burg të më takojë

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e emisionit Now në Euronews Albania, Erla Mëhilli se...

Betimi/Beleri flet nga burgu: Si e dha Rama 4 muaj më parë vendimin e sotëm të GJKKO

Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, ka folur nga burgu për emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, pas rrëzimit...

“Do ta bëjë Himarën greke”, Beleri i përgjigjet gazetarëve: Zëdhënës bandash

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg prej 7 muajsh tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e...

Ekskluzive/Flet për herë të parë nga qelia Fredi Beleri, akuzon Ramën për arrestimin

Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, ka folur nga burgu për emisionin “Now me Erla Mwhillin” në Euronews Albania, pas rrëzimit...

Enton Abilekaj: “Sekreti” pse Rama nuk e lejon Belerin të bëhet kryetar bashkie

Gazetari Enton Abilekaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se kryeministri Edi Rama vazhdimisht ka ndikuar në vendimin e gjykatës lidhur me çështjet...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×