I akuzuar për maskrën në Don Bosko, zbardhet dëshmia e Sherrnikut: Kam qenë në burg

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I dyshuar si një nga personat e përfshirë në atentatin në Don Bosko, Nikoll Sherrniku përballë grupit hetimor ka mohuar të ketë dijeni për ngjarjen. Ai u shpreh se atë periudhë që është bërë atentati ka qenë në burg.

I dyshuar si një nga personat e përfshirë në atentatin në Don Bosko, Nikoll Sherrniku ka mohuar të ketë dijeni për atentatin në Don Bosko të regjistruar mbrëmjen e 12 Marsit ku mbeti e vrarë banakierja e lokalit, Mimoza Paja.

28-vjeçari i akuzuar për veprën penale të “Sigurimit të kushteve dhe mjeteve materiale për të kryer vrasje” ka pohuar ndër të tjera se gjatë asaj periudhe ai ndodhej në burg.

- Advertisement -

Grupi hetimor ngre dyshime të forta se Sherrniku ka përfshirë edhe persona të tjerë për të siguruar targat gjermane po ashtu edhe automjetin tip ‘BMË’, i cili u gjetë i djegur në fshatin Likmetaj, Manëz, Durrës.

Nikoll Sherrniku ndodhet në burg prej gushtit të viti 2022 pasi u arrestua për armëbajtje pa leje dhe municione luftarake. Po ashtu ka qenë një person i dyshuar edhe për vrasjen e ish-efektivit Xhulio Prela, por për shkak të mungesës së provave u lirua.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

TË FUNDIT

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

Mesazhet në Kongresin e PS për 21 janarin, Klosi: Kam qenë në bulevard, secili…

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi tha në emisionin Review në Euronews Albania se 21 janari është një ngjarje që ka shenjuar PS. Ai...

Mesazhet për drejtësinë, Klosi: Goditje vetëm nga krahu jonë, duhet dhe krahu tjetër

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Blendi Klosi, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review, në Euronews Albania, ku komentoi mesazhet për drejtësinë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×