English

“I armatosur dhe i rrezikshëm”, qindra policë në kërkim të atentatorit në SHBA

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qindra oficerë policie në SHBA janë vënë në ndjekje të Robert Card, autorit të dyshuar të sulmit me armë në Maine që shkaktoi 22 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur.

- Advertisement -

Zyrtari i sigurisë publike në Maine, Mike Sauschuck u tha më herët gazetarëve: “Card është i armatosur dhe i rrezikshëm”.

“Ai është një person me rrezikshmëri të lartë. Nëse njerëzit e shohin atë, ata nuk duhet t’i afrohen Card ose të kontaktojnë me të në asnjë mënyrë.”

Sauschuck shtoi: “Janë qindra oficerë policie që punojnë në shtetin e Maine që janë vënë në kërkim, të Card, i cili, përsëris, është një person shumë i rrezikshëm”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?