English

I dënuar për “Vrasje në tentativë”, arrestohet 57-vjeçari në Mmaurras

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një person i dënuar me 6 vjet e 8 muaj burg për vrasje në tentativë është arrestuar nga policia këtë të shtunë. Në pranga ka përfunduar shtetasi Agim Zela, banues në Mamurras. Policia bën me dije se këtij shtetasi i kanë mbetur dhe 3 vjet e 4 muaj  burg nga dënimi i dhënë për veprën penale.

- Advertisement -

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin kapën dhe ndaluan shtetasin Agim Zela, 57 vjeç, banues në Mamurras. Ky shtetas është dënuar nga Gjykata e Apelit Tiranë, me 6 vjet dhe 8 muaj burgim, për veprën penale “Vrasja”, mbetur në tentativë. Nga ky dënim, këtij shtetasi i kanë mbetur për të vuajtur 3 vjet e 4 muaj”, sqaron policia.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?