I nxehti ‘pushton’ Tiranën, temperaturat pritet të shkojnë deri në 43 °C

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Temperaturat të larta janë regjistruar ditët e fundit në gjithë vendin. Meteorologët parashikojnë që gjatë kësaj jave në Tiranë të kemi temperatura deri në 43 gradë.

Temperaturat e larta, kanë mbërthyer vendin tonë prej disa ditësh. Mjekët kanë bërë thirrje për tu shmangur orët kulminante, duke filluar nga ora 12:00 deri në orën 16:00.

Meteorologët kanë paralajmëruar një rritje të temperaturave deri në 42 gradë celsius këtë javë, ku kulmi do të jenë ditët e enjte dhe e premte.

- Advertisement -

Kjo valë e të nxehtit, ka shtuar kujdesin e qytetarëve. Të ndërgjegjësuar për problemet që mund të japë moti ekstrem, zgjedhjen e kanë gjetur tek shishet e ujit.

Qytetet më të prekura nga këto temperature do të jenë Elbasani, Berati, Fieri ndërsa shtëpi se i nxehti do të ndihet edhe në Tiranë.  Qytetet të cilat parashikohet të kenë temperature më të larta gjatë ditës së premte dhe të shtunën do jenë Elbasani, Berati, Fieri, Gjirokastra në këto qytete temperaturat do jenë më të larta.

Kjo valë aspak e zakonshme ka përfshirë thuajse gjithë shtetet e Europës Jugore.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×