I prish me buldozer banesën pas sherrit, fqinji qëllon për vdekje shqiptarin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngajrje e rëndë ka ndodhur në Itali mbrëmjen e 5 janarit, ku një mosmarrëveshje mes dy fqinjëve ka rezultuar fatale për një 57-vjeçar, i cili është vrarë me armë zjarri.

Sipas mediave italiane ngjarja ka ndodhur në një fshat malor në periferi të Arezzos.

Pas konfliktit me fqinjin, 57-vjeçari shqiptar i është drejtuar me një skavator për ti prishur banesën.

- Advertisement -

Në fillim ai ka goditur makinat e parkuara dhe më pas i është drejtuar shtëpisë, ku ka goditur disa herë muret dhe çatinë.

Në atë moment, pronari i shtëpisë ka dal në dritare dhe ka qëlluar 5 herë me armë zjarri, 4 prej plumbave kanë përfunduar në trupin e viktimës.

Autori 53-vjeçar është dërguar në burgun e Arrezos ndërkohë që ende nuk është publikuar identiteti i shtetasit shqiptar që mbeti i vrarë.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

TË FUNDIT

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×