English

Ilir Meta paraqitet në SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta është paraqitur mëngjesin e së mërkurës në SPAK. Burime bëjnë me dije se ish-presidenti do të pyetet rreth çështjes CEZ-DIA.

- Advertisement -

“Jam thirrur për telenovelën CEZ-DIA, është një telenovelë që është gjykuar nja dy herë, që është rihapur për rastin konkret në dhjetor 2019 nga një kallëzues i rremë që është dënuar 2 herë për shpifje dhe një herë për dhunë në familje”, tha Meta për gazetarin Eni Ferhati.

Në një deklaratë për mediat disa ditë më parë, Meta u shpreh se Partia e Lirisë dhe funksionarët e saj kanë qenë të hapur për çdo hetim dhe se ai personalisht do të paraqitet pranë organit të akuzës sa herë ta thërrasin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×