Iljaz Çali u ekzekutua pas kafes me vëllezërit, pista kryesore kromi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia ende nuk ka rënë në gjurmët e autorëve të vrasjes së Iljaz Çalit cilët dyshohet të kenë qenë 2 persona, një në rolin e shoferit dhe një tjetër në rolin e qitësit.

Hetimi ka zbuluar se para atentatit, 37-vjeçari ka qenë në një lokal pranë Radio Televizionit Shqiptar së bashku me dy vëllezërit e tij.

Më pas Çali është larguar me automjetin ‘Land Rover’ të marrë me qira në drejtim të Saukut dhe pas një ndalese në një dyqan, ka lëvizur në drejtim të Unazës së Re për të vijuar drejt Kasharit, ku edhe u ekzekutua.

- Advertisement -

Gjurmimi i kamerave të sigurisë deri tani nuk ka zbuluar ndonjë automjet të dyshuar që e ndiqte nga pas.

Një pistë kryesore për eliminimin e Iljaz Çalit po hetohet biznesi i kromit.

Familjarët e viktimës kanë deklaruar se nuk kanë hasmëri, por janë shprehur se një person i identifikuar i kishte borxhe në vlerën e 1 milion eurove.

Ky shtetas është marrë në pyetje nga policia duke pranuar borxhin, por duke pretenduar se vlera është rreth 400-450 mijë euro. Këto para ai ia kishte borxh viktimës pasi i kishte marrë minierën e kromit për të punuar.

Ky person ka mohuar përfshirjen në vrasje duke vërtetuar se mbrëmjen e së dielës ka qenë në banesën e tij.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kremlini nuk e dënon vrasjen e policit të Kosovës: Po vëzhgojmë nga afër “Veriun”

Kremlini ka thënë të hënën se është duke e vëzhguar nga afër gjendjen në veri të Kosovës, por nuk e dënoi sulmin vdekjeprurës të...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh përsëri”- Jetëshkrim i policit hero në Kosovë

“Të vdesësh për atdhe, është si të rilindësh përsëri”, me këtë shprehje do ta kujtojë Kosova Afrim Bunjakun, policin që mbeti i vrarë në...

OMONIA denoncon parregullsitë me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit e censit në...

TË FUNDIT

Kremlini nuk e dënon vrasjen e policit të Kosovës: Po vëzhgojmë nga afër “Veriun”

Kremlini ka thënë të hënën se është duke e vëzhguar nga afër gjendjen në veri të Kosovës, por nuk e dënoi sulmin vdekjeprurës të...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh përsëri”- Jetëshkrim i policit hero në Kosovë

“Të vdesësh për atdhe, është si të rilindësh përsëri”, me këtë shprehje do ta kujtojë Kosova Afrim Bunjakun, policin që mbeti i vrarë në...

OMONIA denoncon parregullsitë me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit e censit në...

Transportonte dru pa dokumentacion, hetohet 59-vjeçari

Një 59-vjeçar në Shkodër është kapur duke transportuar me kamion lëndë drusore pa dokumentacionin përkatës. Për të ka nisur një hetim. Sasia e druve dhe...

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×