English

Ish-drejtoresha e ARRSH, Sonila Qato në SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Paraqitet në SPAK ish-drejtoresha e Autoritet Rrugor Shqiptar, ARRSH dhe ish-ministria e shtetit, Sonila Qato.

- Advertisement -

Nuk dihen arsyet e thirrjes së saj në strukturën antikorrupsion. Qato ka qenë e shoqëruar nga avokati i saj.

Më herët në SPAK janë  thirrur të tjerë zyrtarë dhe ish-zyrtarë të lartë.

Disa ditë më parë ish-ministri i Ekonomisë, Genc Ruli u paraqit në SPAK lidhur me çështjen e ish- kompleksit “Partizani”.

Kallëzimi për aferën e privatizimit të ish-kompleksit “Partizani”, ku është ndërtuar një kompleks pallatesh, është bërë nga kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×