English

Ish-presidenti Bill Clinton nderohet me medaljen “Ylli i Mirënjohjes”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ceremonia pritëse në nder të ish-presidentit amerikan Bill Clinton në Tiranë është mbyllur me nderimin e tij medaljen “Ylli i Mirënjohjes për Arritjet Publike”.

- Advertisement -

Ishte kryeministri Edi Rama që i dorëzoi medaljen ish-presidentit, duke theksuar se ky është çmimi më i lartë që jepet nga zyra  e kryeministrit dikujt që e meriton këtë mirënjohje

“Keni qenë me në gjatë kohës, sot jeni mes nesh për të na kujtuar mësimet nga një histori jo fort e largët për të konfirmuar riangazhimin e Amerikës ndaj paqes sonë dhe njëherë të na thërras në shpresë. Duke iu kërkuar me përulje të pranon “Yllin e mirënjohjes për arritjen publike”, që është çmimi më i lartë që jepet nga zyra  e kryeministrit dikujt që e meriton këtë mirënjohje”, tha Rama.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?