“Ju mblodha t”iu them se më tradhtoi”- Milioneri ndahet me të dashurën gjatë fejësës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fejesa luksoze e një milioneri italian ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore, për shkak të kurthit që ai kishte ngritur për të akuzuar të fejuarën e tij për tradhti në mes të ceremonisë.

Sipas Daily Mail, shoqëria e lartë italiane u trondit nga ajo që ndodhi në pallatin e 64-vjeçarit Massimo Segre në Torino. Të ftuarit e përzgjedhur që kishin shkuar për të festuar fejesën e bankierit të njohur me 47-vjeçaren Christina Seimandi, u bënë dëshmitar të ndarjes publike të çiftit.

Ndërsa Segre përgatitej të fillonte fjalimin e tij, të gjithë prisnin që ai t’i kushton të dashurës një fjalim prekës me fjalë të ëmbla, por rezultoi krejt e kundërta.

- Advertisement -

“Dua t’i jap Kristinës lirinë për të dashuruar. Më konkretisht, ajo dashuron një person tjetër, një avokat të dalluar për të cilin padyshim, kujdeset më shumë se sa për mua”, e nisi fjalimin e tij bankieri.

“E dashura ime Christina, e di sa e dashuruar je me të shpirtërisht dhe seksualisht. Dhe e di që më parë keni pasur lidhje me një industrialist që njihni”, vijoi “akuzat” 64-vjeçari duke lexuar copën e letrës ku kishte shkruar fjalimin.

“Mos mendoni se më vjen mirë të dukem si qyqe para të gjithëve… Kristina është aq e mirë në paraqitjen e të vërtetave të saj, sa nuk mund t’i besoja asaj për t’ju thënë arsyen pse po i jap fund lidhjes. Është një histori banale e tradhtisë para se të bëhej dasma. Jam shumë i zhgënjyer dhe i trishtuar”, shton bankieri, përpara se t’i uronte më të mirat ish-të fejuarës dhe t’i sugjeronte të shkone në Mykonos me të dashurin e ri.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...

TË FUNDIT

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh pranimin e Stokholmit në aleancën ushtarake perëndimore të NATO-s, tha ministri i...

Dita e Çlirimit, Begaj uron shqiptarët: Nderim përjetë atyre që na dhuruan lirinë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka uruar shqiptarët për ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazi-fashistë. Përmes një reagimi në Facebook, Begaj shpreh nderim...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×