English

Avokati Selimaj: Në Kosovë nuk është tradhtia arsye e divorcit por ekonomia

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Meshari Selimaj, është shprehur se divorcet në Kosovë nuk ndodhin vetëm për shkak të tradhtisë.

- Advertisement -

I ftuar në emisionin ‘Good Morning Albanians’  në Euronews Albania, ai nënvizoi se një nga arsyet kryesore të divorceve është dhe ekonomia.

“Divorcet nuk po ndodhin për shkak të tradhtisë. Më shumë ka të bëjë me çështjet e mospërshtatjes në ambientin e krijuar pas lidhjes së martesës. Ndikojnë dhe kushtet ekonomike. Kur çiftet kanë fëmijë, situata është shumë e vështirë”-tha ai.

Për të ndjekur kanalin e youtube të Euronews Albania KLIKO KËTU! 

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×