Juventus ndërhyn në merkato, Barcelona synon transferimin e sulmuesit të Dortmudit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eleminimi nga Champions League dhe gara e vështirë në La Liga kanë detyruar drejtuesit e Barcelonës të hedhin sytë drejt merkatos dimërore. Emri i parë që i josh katalanasit është ai i Jusufa Mokoko, sulmuesi i Borussias së Dortmundit.

18-vjeçari që debutoi në kupën e botës shihet si një nga talentet e së ardhmes, ndërkohë që spanjollët janë hedhur në sulm për të përfituar shërbimet e tij, teksa gara pritet të jetë e fortë.

Lëvizje ka dhe në aksin Spanjë-Angli, aty ku duket se transferimi i Moratës tek Manchester United është çështje ditës. 30-vjeçari shihet si zëvendësues i yllit portugez, Kristiano Ronaldo, ndërkohë që ka luajtur për dy sezone në Premier League, aty ku ishte pjesë e Chelseas.

- Advertisement -

Edhe pse në situatë kritike, as Juventusi nuk mund të qëndrojë në hije gjatë merkatos së janarit. Bardhezinjtë kanë shënjestruar menjëherë kampionin e botës Merkaliste dhe mesfushorin Isco, ish-lojtari i Realit të Madridit.

Së fundmi Isco u transferua tek skuadra e Sevillas aty ku numëron 12 paraqitje ndërkohë që nuk mund t’i thotë jo kalimit në Serinë A.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×