“Kaloi tre postblloqe”| Eksperti: Motori i vrasësit mund të ketë ikur dhe me furgon

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në emsionin Review në Euronews Albania u analizua vrasja e biznesmenit në Lezhë, Ardian Nikulaj. I ftuar në studio eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi, tha se nga pikëpamja e logjistikës vrasja ka një kosto shumë të ulët, pasi është përdorur një motor skuter dhe një pistoletë e Luftës së II Botërore.

Ai shtoi se përflitet se motori ka kaluar tre postblloqe policie, por shtoi dhe mundësinë ku skuteri mund të jetë zhdukur duke u futur në një furgon.

“E para njëherë ishte një vrasje me kosto të ulët, jo në aspektin e shpërblimit, por në kuptim e aksesorëve që ka përdorur.

- Advertisement -

Ka përdorur një pistoletë të Luftës së Dytë BotërorE, një skuter. Në krahësim me një Range Rover 100 mijë euro që është djegur në atentatet e tjera.

Flitet që ka kaluar tre postoblloqe, por nëse nuk e kanë gjetur motorin, mund të jetë futur në një furgon dhe të jetë larguar lirshëm më pas”, tha ai.

 

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Iu largua gruaja, shtetasi në Kosovë i vendos flakën pronës së familjarëve të saj

Një person është arrestuar nën dyshimin se ia vuri flakën qëllimisht një lokali në qytetin verior të Kosovës, Zubin Potok. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja...

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

TË FUNDIT

Iu largua gruaja, shtetasi në Kosovë i vendos flakën pronës së familjarëve të saj

Një person është arrestuar nën dyshimin se ia vuri flakën qëllimisht një lokali në qytetin verior të Kosovës, Zubin Potok. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja...

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×